הו, חופש.

אני בטוחה שבחופש יעלו לי המון רעיונות יצירתיים, ואכתוב המון ואגיב המון. אני בטוחה.

בינתיים קטנה: 
רק זה שלפני כמה ימים עמדה משאית בפינת הרחוב שאני גרה בו, והיה צריך להביא למשאית את מסיכות הגז הישנות*, ובתמורה לקבל – לא, לא מסיכות גז חדשות – אישור על כך שהבאתי לשם את מסיכות הגז הישנות, ותזכורת למשפחה שלי שיביאו גם הם את מסיכות הגז הישנות שלהם.
מכיוון שלא הקמתי משפחה משלי, ציידו אותי בתזכורת שאני אמורה להעביר להוריי ולאחיותיי (שהם כולם בגירים, לא גרים איתי בבית ולא נמצאים תחת אחריותי, אבל בסדר. משפחה).

כשחזרתי הביתה הסתכלתי על התזכורת. היו חתומים עליה משרד הביטחון, וחברת מנפאואר, שעובדיה הוסמכו על ידי משרד הביטחון לאסוף את המסיכות.
(זה כנראה מאוד מקובל, ואני לא מבינה בזה כלום, אבל) זה היה לי קצת עצוב, ברמה הרעיונית, שהמדינה משתמשת בעובדי חברת כוח אדם. חברות כוח אדם זו המצאה די צינית, שמאפשרת להעסיק עובדים בלי שום תנאי העסקה – בלי ביטוח, בלי פנסיה, בלי פיצויים, ובדרך כלל בשכר נמוך, כי חברת כוח האדם לוקחת לעצמה נתח גדול מהמשכורת.

בעיקרון מה שיש פה זה לא בדיוק מה שתוכנן. אם הבנתי נכון, אז הרבה נחתו פה בזמנו כדי למצוא מקלט מהנאצים, ולפי מה ששמעתי עכשיו, אפילו נאצים כבר יש פה. שזה, לדעתי, בכלל לא היה בתכנון. 
 

*נראה לי שפעם חיילים היו אוספים את מסיכות הגז הישנות, אבל כנראה שכולם השתמטו ולא נשאר בצה"ל מי שיעשה את זה.

9 תגובות to “”

 1. shin Says:

  חג שמח. אין כמו חופש (אפילו שאני מחר צריך לשרוץ במשרד).

 2. Morin Says:

  בלי שום תנאי העסקה: בלי ביטוח, בלי פנסיה, בלי פיצויים, ובשכר נמוך.
  וואו. זה בדיוק התנאים שקיבלתי בשירות הצבאי שלי! ומילא אני – אני עוד עשיתי משהו שקשור בעקיפין למשהו שאולי תומך בלחימה – אבל פקידות שהיו איתי ביחידה, כבר עדיף שהיו מועסקות דרך חברת כוח אדם. אילו היו מרוויחות שכר מינימום, לא היו שמים שלוש פקידות על תפקיד שממלא אולי שלוש שעות ביום לאדם אחד.

 3. אדר Says:

  אני לא יודעת אם עובדי חברות כוח האדם זה אותו דבר כמו עובדי קבלן. אם כן, זה אכן מטופש להחריד שהמדינה מעסיקה עובדים כאלה. אבל המדינה הזו ממילא התנערה מרוב האחריות הסוציאלית שלה. מדינה בע"מ.

 4. אתון עיוורת Says:

  שנה טובה ונטולת גזים.

 5. almost30 Says:

  שתהיה שנה ללא עובדי קבלן. שכולם יקבלו את משכורותיהם, התנאים וההטבות ללא מתווכים תאבי בצע ומרובי שחיתות. שהמדינה הפוסטמה תתבגר קצת.

  שנה טובה.

 6. idit Says:

  שנה טובה לכולם

 7. אדר Says:

  ההורים שלי לא מצאו את המסיכות, אז אמרו להם שבמלחמה הבאה הם פשוט לא יקבלו.

 8. idit Says:

  אה, זה בסדר, יש סיכוי שזו תהיה פצצת אטום ואז לא יהיה צורך במסיכות

 9. בומה ויינברג זכאי Says:

  אדר, עובדי חברות כח אדם הם כמעט בדיוק כמו חברות קבלן.
  מצבם מעט יותר טוב בגלל שחברות כח אדם מחויבות לקבל רשיון ולהעמיד ערבויות כספיות שיעמדו לרשות העובדים אם החברה תיעלם או תתמוטט.
  שזה משהו שאין לעובדי חברות קבלן כי הן לא חייבות לקבל שום אישור, וזאת מכיוון שטכנית הם בכלל לא מעסיקים עובדים אלא מספקים שירותים (נגיד "שירותי נקיון" שכוללים: מגבים, דליים, בני אדם, סמרטוטים וחומרי ניקוי). אבל זה כבר נושא לדיון אחר על הפיכת העובד לסחורה וכאלה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: