האם יוזמת השלום של סוריה תזכה למענה במקביל לאנרכיה ברשות וחולשת הממשל הישראלי?

כבר עברה שעת ארוחת הצהריים, וכדי להשיג אוכל הייתי צריכה לקום, לרדת למטה, להיכנס לארומה או לארקפה, לעמוד בתור, להסתכל בתפריט, לבחור, להסתכל לקופאי בעיניים, להגיד לו בקול רם מה אני רוצה, להתחרט על שלא בחרתי במשהו אחר אבל להרגיש שזה מאוחר מדי כי כבר אמרתי, להחליט אם לשים טיפ בכוס טיפים, כדי שלא יחשבו שאני קמצנית, או לא לשים, כי יש גבול על מה מותר לבקש טיפ ובסך הכל הבחור הזה החליף איתי משפט וחצי ולא הכין לי כלום ולא הגיש לי כלום, ואם אני שמה טיפ לדאוג שיראו, שהוא לא יסתכל על המסך הזמנות שלו בדיוק בזמן שאני שמה, לפחות שישמע את הקלינג של המטבעות בכוס, כי אם הוא לא רואה אז בשביל מה שמתי. ולעמוד ליד הדלפק ביחד עם אנשים אחרים, להעמיד פנים שמאוד נוח לי לעמוד שם ושהסמיכות הפיזית לאנשים אחרים לא מחרידה אותי, ולהסתכל בעיניים למי שמוציא את האוכל שלי, להגיד "זה אני" כשצועקים את השם שלי. יותר מדי.

אבל הייתי כל כך רעבה והמחשבה על לחכות עוד שעתיים עד שאוכל לאכול היתה בלתי נסבלת.

פתאום נזכרתי שיש לי פיתה עם גבנ"צ בתיק.

***

יש אריזות של פיתות, כמו של תנעמי למשל, שברגע שפותחים אותן אי אפשר לסגור אותן בחזרה. ואז, אם את לא משפחה של חמישה אנשים שגומרת את כל החבילה במכה (ואת לא), את צריכה לקחת פיתה אחת, ואת השאר לשים בשקית ולהקפיא.

 אבל את לא עושה את זה. וכשאת משאירה את השקית הקרועה עם שאר הפיתות על השיש, הפיתות יתייבשו די מהר. כלומר, הפיתה העליונה בערימה תתקשה כמו אבן ותהפוך ללא שמישה, אלה שתחתיה יתקשו גם הן, אבל ישארו שמישות לכמה שעות, מפני שהפיתה העליונה חוצצת ביניהן ובין האוויר ומאפשרת להן לשמר את הלחות שלהן לזמן קצר.

הפיתה שהשתמשתי בה היתה הפיתה השלישית בערימה. היא כבר איבדה את הגמישות שלה אבל היתה עדיין אכילה. בלילה נזכרתי שהשארתי אותן שם, והרגשתי שיכולת התפקוד שלי בעולם ירודה ומבישה אם אני קונה חבילת פיתות ומשתמשת רק באחת. אמרתי לעצמי שאהיה פרודוקטיבית, שאכין לעצמי סנדוויץ' למחר, לעבודה. שאדע שיש לי אוכל בתיק, שיש לי פתח מילוט מכל הפרוצדורה המעיקה של להזמין או לצאת, מה לבחור, איך לבקש, לחכות בתור, טיפ או לא טיפ, להתחרט על הבחירה וכו'.

דחפתי פנימה שתי פרוסות גבנ"צ – לא עמק (לעמק יש פרסומת חדשה ובה ילד מבקש מאבא שיכין לו טוסט עם גבינת עמק, ובסיום אומר הקריין "ילדים, בקשו מההורים שיכינו לכם טוסט טעים עם גבינת עמק!" וילדים לא מבינים שגבינת עמק זה כמו כל גבינה צהובה אחרת, והם חושבים שטוסט עם גבינת עמק זה משהו שונה ומיוחד. וזו לא פרסומת למוצר שמיועד לילדים בלבד, זו פרסומת למוצר גנרי שמיועד לכולם. אבל הפרסומת מכוונת לילדים כי הם באמת לא מבינים מה זה מיתוג ולמה גבינה היא גבינה היא גבינה היא גבינה. כי הם מאמינים בלב שלם למה שהקריין אומר להם. ואיפשהו בארץ יושב ילד ובוכה כי לא הכינו לו טוסט עם גבינת עמק, אלא עם גבינה אחרת שלא הוזכרה בפרסומת). מיונז. שקית סנדוויצ'ים. תיק.

באותו רגע זה הרגיש לי נכון. אבל למחרת שכחתי לגמרי מהעניין והזמנתי אוכל.

***

ופתאום נזכרתי, כמעט 48 שעות אחרי שהכנתי את הפיתה, שהיא עדיין בתיק שלי.

גיששתי בתוך התיק עד שמצאתי את טקסטורת שקית הסנדוויצ'ים. הפיתה היתה שם, קצת מקומטת וסדוקה. בתוכה שתי פרוסות גבנ"צ. שתי פרוסות גבנ"צ במצב צבירה שבדרך כלל אין לי הזדמנות לראות – מצב ביניים שנמצא איפשהו בין המצב שבו הן נמצאות כשהן במקרר, ובין התכה. הן היו שמוטות, נרפות. כהות בגוון או שניים מצבען המקורי. הפרישו אגלי זיעה קטנטנים.

והמיונז, מיונז זה לא משהו שמומלץ להחזיק בטמפטורת החדר במשך 48 שעות, נכון? נכון שפעם בשנתיים, כשהמקומונים עושים את סקר הקפיטריות באוניברסיטאות, הרטבים שמכילים מיונז והכריכים שמכילים מיונז מקבלים את הספירה הגבוהה ביותר של חיידקים מסוכנים? זה בגלל שזה עשוי מביצים, סלמונלה וזה?

מצד שני, חורף עכשיו. טמפרטורת החדר נמוכה יחסית.

מה כבר יכול לקרות, מה. פעם אחת צריך לברר את זה, צריך לברר במה יכול הגוף שלך לעמוד.

איך לתאר את הטעם? תוסס. הנה תואר שלא חשבתי שאפשר להעניק לפיתה עם גבנ"צ. תוסס, כמו סוכריות קופצות. כמו אבקת זיפ. וקשה, כמו זיכרון רחוק של פיתה. ורך, כמו זיכרון רחוק של גבינה טרייה, וחמוץ, כמו זיכרון רחוק של מיונז מהמקרר.

***

ומה זה? זה פוסט של הודיה לאל. פוסט שבו אני אומרת תודה על שהעניק לי ברוב חסדו קיבה מפלדה. על שאני אחת מבני המזל שיכולים לחסוך את העשרים באט על דרינקינג-ווטר בפיצוציה. על שאכלתי פיתה בת יומיים עם גבנ"צ ומיונז, על שאכלתי את הפיתה עד תום, ועיכלתי אותה. שלוש שעות לוקח לגוף לעכל. שלוש שעות חיכיתי במתח, לראות מה יקרה. ולא קרה כלום. על שיכול היה להיות סוף שבוע מהגיהנום, אבל הדבר הגרוע ביותר שקרה בסוף השבוע הזה, קרה כשהעיפו את המתמודדת החביבה עליי מאמריק'ז נקסט טופ מודל.

33 תגובות to “האם יוזמת השלום של סוריה תזכה למענה במקביל לאנרכיה ברשות וחולשת הממשל הישראלי?”

 1. רוני Says:

  מצד אחד אני חושב "מה הקשר לכותרת?"
  מצד שני "איכס בריבוע…"
  מצד שלישי "אבל גם אני כזה…"
  וצד אחר אומר "אז מה אם אין קשר בין הכותרת לפוסט?"
  והצד האחרון חושב "אולי זה פושט שמדבר על שני דברים במקביל ומספיק משפט אחד כדי לדבר על הראשון, אז למה לא לשים אותו בכותרת? קצת SEO לא מזיק לאף אחד…"
  😯

 2. רוני Says:

  פושט=פוסט…
  או שמא מדובר בפליטה פרוידיאנית?

 3. idit Says:

  כלומר, רוצה לומר שאני פושטית? או מה?
  הכותרת היא משפט שהעתקתי ממאמר בהארץ. כי זה נראה לי בקונטרסט משעשע לתוכן הפוסט. אבל גם אם זה רק מעורר תמיהה זה בסדר, אני מניחה.
  והנה הוכחה שאני פושטית – מה זה SEO?

 4. רוני Says:

  Search Engine Optimization
  תגגלי את זה

  ואישית, אני חושב שאת לא יכולה להיות יותר רחוקה מההגדרה של פושטית 😉

 5. idit Says:

  הממ. הבנתי. אני מקווה שלא יגיעו לכאן יותר מדי אנשים דרך חיפוש יוזמת השלום של סוריה וכו', כי הם יכעסו.

 6. ק.ה. רומינגה Says:

  או שהם יכעסו או שהם יגלו עולם קולינרי חדש ומופלא.

  רעיון מוצלח הכותרות הסמי אקראיות.

  האם מחר נזכה ל"חוק מתגבש נגד זיהום מרכב יכלול מס מופחת לדלק ירוק, גריטת רכב ישן ואיסור כניסת רכב מזהם למרכזי הערים"?

  כוסות שכתוב עליהן "טיפ זו לא רק אבקת כביסה" מגדילות או מקטינות סיכוי לקלינג הפגנתי של מטבע?

 7. idit Says:

  א. כותרת מעולה, איאלץ להשתמש בה כשיהיה לי פוסט ראוי. מאיפה היא?
  ב. זה לא ישפיע על הסיכוי לטיפ, ברוב המקרים אני שמה שם שקל בתקווה שהם יעריכו אותי על שלא התעלמתי. אבל אני לא אוהבת שמתחכמים איתי כשמבקשים ממני כסף.

 8. ק.ה. רומינגה Says:

  א. גם מהאתר של "הארץ", תת כותרת פינה שמאלית עליונה. מילה יפה "גריטת", לא?

  ב. כן, לא ממש מוסיפות ההתחכמויות האלו (אנחנו יודעים למה יש פה כוס\ספל) מצד שני אם מישהו היה כותב "ביומט זו לא רק אבקת כביסה" זה לפחות היה מצחיק .

 9. idit Says:

  :mrgreen:
  ברור לך שמיד אחרי התגובה שלך גיגלתי את המילה גריטה ורק החל מלפני שתי דקות אני יודעת מה משמעותה
  (ככה זה, לפעמים הטקסטים שלך מסייעים לי להרגיש חכמה – בתור אחת שיודעת מי זה פונטקורבו למשל. הו, כמה זמן חיכיתי להגיד!!! – ולפעמים הם גורמים לי להרחיב את השכלתי כך שאוכל להרגיש חכמה בעתיד)

 10. מרג' Says:

  ולי הם מסייעים להרגיש טפשה בהווה.
  נו מילא.
  הטקסטים שלך לעומת זאת מסייעים לי לשמוח שאני שונאת פיתות.

 11. idit Says:

  איך אפשר לשנוא פיתות? זה בצק!

 12. לוטה בערפל Says:

  פוסט מוצלח ביותר.
  הפיתה, הגבינ"צ המיונז (איכס) והמרקמים. הכל השתלב לי מעולה לדימדומי היום…

  ואין ספק שהעונה הזאת של טופ מודל היא מהחלשות ביותר עד כה. כבר לא ממש אכפת לי מי תזכה (ואני גם יודעת את התשובה משיטוט אקראי בערוץ E ודיווח על זכייתה של… לא מגלה. רק שזה נורא מזעזע). לא שזה מונע מצרכניות כבדות כמוני לראות את התוכנית…

 13. idit Says:

  תודה רבה….
  היו לטופ מודל עונות חזקות?
  עשי טובה – עכשיו כשהעיפו את קים, לא בא לי לראות את כל הפרקים שנשארו כדי לגלות מי זוכה
  וגם אין לי כוח לחפור באתר של הסדרה ולחפש מי זכתה, ולו רק מפני שאתר הסדרה יוכל לספור אותי כעוד כניסה וכך אתרום למפעלה השטני של טיירה.
  אז את יכולה לגלות לי? לכתוב זהירות ספוילר קודם, או לשלוח לי למייל, רק שאדע מי זאת?

 14. diamondog Says:

  אני מאד מקווה שזאת לא איכס-אתם-כאלה-דוחים-ואני-כזאת-נסיכה ניקול.~קיא~
  קים מדהימה ביופיה, אבל כמו גברים יפים מדי, התגלתה בתור מגה חיה בסרט + דיבור מעצבן + לא אינטליגנטית במיוחד, וזה הרס את כל המגניבות שלה.
  אחרי שהעיפו את ליסה( :cry:) שהיתה אולי בהמה, אבל מגניבה, ניק נשארה הפייבוריטית שלי. אמריקן נקסט טופ מודל זה ההארדקור טראש הכי מוצלח בטלויזיה (והעונה הקודמת, בה זכתה נעימה המהממת + התפרצות זעם מוטרפת של טיירה על אחת הבנות שם, היתה המוצלחת שבהן). ששי (טופ מודל) ושבת (האוס) הם ימים נפלאים בטלויזיה.

 15. לוטה בערפל Says:

  ררר…. האוס…. מה יש בגבר המתוסבך חסר העולם הרגשי שעושה לי את זה כל כך?
  עידית, התשובה בדרך אליך… לא רוצה להרוס לעוברי אורח תמימים את חווית המתח הגדולה…

 16. צחי Says:

  פיתות? רק נינה.

  דרך אגב, עושה רושם שיש לך אוצר בבית.

 17. הכלכלן המתוסכל Says:

  הנה אנדרסטייטמנט: זה הפוסט הכי טוב שלך עד כה, ללא צל של ספק! נהניתי מכל רגע, ובמיוחד מהקטע הראשון, התיאור של הזמנת האוכל בארומה. אם העברית היתה ארכאית הייתי מנחש שכתב את זה פנחס שדה. כך שלמעשה, את הפנחס שדה של ימינו. אני חושב שניחנת בכשרון מופלא לראות מעבר לרגע, מעבר לאפידרמיס שמכסה את המציאות היום יומית. נהדר. מצאתי עצמי צוחק, על אף המצברוח הירוד. אל תמותי.

  ובקשה קטנה: רק אל תתחילו לדבר על סדרות טלביזיה אמריקאיות. בכל פעם שאתן עושות את זה אני מקבל בחילה, הולך להקיא ולא חוזר. אבל עושה רושם שלאיש לא אכפת. חוץ מלחתול שלפעמים אני מקיא עליו, בטעות.

 18. idit Says:

  מצד אחד אתה כזה מקסים ומחמם לי את הלב (נראה לי שאת החלק הראשון של התגובה שלך אני אקרא עוד כמה אלפי פעמים)
  מצד שני למה אתה מתעקש לצנזר שיחות בנות בבלוג שלי?
  בהנחה שתסכים איתי שהעולם אינו מקום נעים, מה רע בלמצוא מפלט רגעי אצל אמריקז נקסט טופ מודל?
  אתה רואה, עכשיו לא נעים לי לענות למיטל וללוטה 😕

 19. idit Says:

  אבל אני אעשה את זה בכל מקרה:
  קים דווקא אינטיליגנטית יחסית, היא למדה מימשל בקולג' ועשתה התמחות אצל חבר/ת קונגרס. אני חושבת שזו רמת ההשכלה הגבוהה ביותר שאיזושהי מתמודדת בטופ מודל הגיעה אליה (אם לא נחשיב את איליס האנורקטית מהעונה הראשונה שהיתה משוכנעת משום מה שהיא רופאה למרות שבפועל לא עשתה שום דבר בקשר לזה)
  האוס בן חמישים אבל… על חשקים של בנות כמוך רמון בנה קייס (למה שלא תרצה אותי בחורה בת 20, ראו כמה אני סקסי) אני מעדיפה את צ'ייס (?) המתמחה האוסטרלי שלו. כן, הוא נראה כמו בחורה. אז מה.

 20. idit Says:

  וצחי – נינה, זה סוג של פיתות? אפשר לסגור אותן אחרי שפותחים?

 21. diamondog Says:

  נחמד. שאמרתי "האוס" ומיד כולם יצאו מתוך נקודת הנחה שאני חולמת לחסות תחת כנפיו? (או שהכוונה היא בלבד ללוטה?) אני מחבבת דווקא את חבר של האוס, הדוקטור החננה השני, שכרגע ברח לי שמו. האוס היה נחמד אולי בתור ידיד.

  ולגבי "אינטיליגנטית" כוונתי היא לאיך שהיא התבטאה במהלך התכנית ולא תאריה האקדמים + התמחות. הרגשתי שהיא באה לעשות את הטייפ קאסט של הלסבית, אבל בכל זאת יצאה לא מספיק מתוחכמת. בקיצור, התאכזבתי שהיא לא חריפה. בעיה שלי.

 22. idit Says:

  אבל היא חמודה – תראי, הסרט האהוב עליה הוא דוני דארקו! (והנה משהו בשבילך.)

  (אני תמיד אזכור אותו כטינאייג'ר בכיין בללכת שבי אחריו)
  (עכשיו בואי נדבר על איזה סרט צ'כי כדי לאזן את הרושם)

 23. diamondog Says:

  😀

 24. לוטה בערפל Says:

  רגע אחד, על בחורות כמוני אף אחד לא בנה אף קייס של שום גבר. וגם לא על החשקים שלי.
  המשיכה שלי מתמקדת ביו לורי, ובדמות הסופר אינטיליגנטית מצחיקה והמושכת שהוא מגלם בסדרה. וגם הכישרון שלו כשחקן, והמבטא הבריטי ההורס, והאמריקאי המושלם שהוא עושה. זהו.
  חוצמזה, אני את רוברט שון חיבבתי רק בסרט הזניח והבינוני swing kids, שראיתי באיזה ערב צחיח בערוץ אחד. הוא וכריסטיאן בייל עשו טוב לזאנר הנערים הנאצים המתלבטים.

 25. idit Says:

  סווינג הייל!

 26. kusit3g Says:

  אוי באמת, קים היא המועמדת החביבה עליך? חוץ מהמיצוב שלה כלסבית שפשוט חייבים להפוך לאישה ראויה, עניין מבחיל כשלעצמו, היא כל כך מעצבנת, שכמעט עשיתי מסיבה לרגל העפתה (ולמי בדיוק אכפת כמה היא אינטליגנטית או מה היא למדה? כמה רציונליזציות אפשר לעשות לשוק בשר?) (אבל מהנה. אם יש דבר שאני אוהבת זה טראש אמריקני – ובעיני רוב האמריקנים טראש – שמתעלל בעוד טראש אמריקני).

  הייל ניק.

 27. idit Says:

  הנה, הנה, גם כוסית עם אובססיית שואה רואה אמריקז נקסט טופ מודל! אין לי על מה להתנצל!
  חבל שהכלכלן הלך להקיא ולא חזר, הייתי מפנה אליו את הצדקת ה"טראש אמריקני שמתעלל בעוד טראש אמריקני"
  כל ההערות המטומטמות של השופטים על כך שהיא לסבית, יש לה שיער קצר ולכן היא בעצם גבר, ואין לה צל של מושג נשיות מה היא, היו מביכות. ממש מביכות. אבל לא גרעו מחיבתי לקים. אני מופתעת לגלות שאנשים לא אהבו אותה. איך היה לך זמן לא לאהוב אותה כשהיה כל כך הרבה לא לאהוב בליסה?
  בכל אופן, אמרתי את זה כבר ללוטה, אבל נראה לי ששלוש עונות ברצף של זוכה שחורה או מעורבת כבר ייחשבו לחוצפה שם. אז יהיו חיייבים לבחור מישהי לבנה השנה. מצד שני, אני גם האמנתי שיבחרו בקים אז מה אני יודעת

 28. יעל הראל Says:

  קים? קים האהובה עליך בנקסט טופ מודל?!

  אני רק חיכיתי שהיא תעוף. היא כל כך מעצבנת! תפסה תחת מאז שהיא גילתה שהיא יכולה להיות "נשית" ונמאס גם שהיא כל שבוע תופסת לעצמה "חברה טובה" אחרת להתמזמז איתה.

  מצד שני, אני ממש רציתי שיעיפו את ברי. הקול הצרוד והחמודג' שלה ממש לא מרשים אותי.

  (ג'יילה לשלטון!)

 29. idit Says:

  ג'יילה?
  ג'יילה?
  ג'יילה היא כל כך כלום, אי אפשר להיות יותר כלום מג'יילה.
  איך לא כולם אוהבים את קים? מה קורה פה?

 30. יעל הראל Says:

  אני לא מאמינה שהעיפו את ג'יילה 😦 כנראה עשיתי לה מזל רע.
  (ואת ברי השאירו! הערסית מהגטו! ג'יזס).
  מי עפה שבוע הבא? אמן אמן ברי

 31. idit Says:

  כן, גם אני מקווה.
  את יכולה להתנחם בעובדה שלא משנה מי זוכה, בסוף היחידה שנשארת עשירה ומפורסמת היא טיירה

 32. diamondog Says:

  אדושם, הנורא מכל קרה.

 33. idit Says:

  ראית את האיחוד? טיירה הסבירה שהם בחרו בניקול כי רצו שהפעם תהיה טופ מודל אמיתית (תרגום: בחורה לבנה)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: