16 תגובות to “”

 1. מוטי Says:

  אני לא כל-כך עוקב אחרי הסיפור, אבל אם אני זוכר נכון, רמון הביא בוסה צרפתית למישהי.
  ההבדל בין זה לבין מילה טובה או אפילו חיבוק הוא גדול למדי.

 2. idit Says:

  נכון, זה מעשה מגונה ולא הטרדה מינית, אבל זה הטיעון של כל מי שמזדעזע מגזר הדין: עכשיו אני אזהר שבעתיים, לא רציתן שהלשון שלי תלפף לכן את השקדים? מעתה אחשוש אפילו לחייך אליכן, להגיד לכן מילה טובה ולהכיר בקיומכן.
  ובכלל, כל פעם שעולה נושא ההטרדה המינית קופץ איזה מישהו ומבכה את מות האינטראקציה המשרדית בין המינים. אבל אם האינטראקציה הזו היתה כזה להיט עד עכשיו, מאיפה מגיעות התביעות על הטרדה מינית?

 3. יוחאי Says:

  המקרה קצת מורכב, ואני קצת מופתע מפסק הדין החד משמעי. והסיפור לא גמור, בקרוב יהיה ערעור.

  בסך הכל אני חושב שזה לטובה. על פי בית המשפט רמון נישק אותה בניגוד לרצונה. הוא לא סתם יצא לדייט עם מישהי, ניסה לנשק והיא הדפה אותו. הוא היה המעסיק שלה.

  לפרשת רמון יהיו השלכות על פרשת קצב, וטוב שכך.

 4. idit Says:

  תראה, אני לא מכירה את האנשים בפרשת רמון ואין לי מושג מה האמת המוחלטת.
  אבל אני לא אוהבת את הטיעון הזה של "מעכשיו כולנו נפחד להגיד לכן שלום", כי ברור שנורמות ההתנהגות בארץ הן לא כאלה שנובעות מיראה או פחד, אז אם יתחילו לפחד קצת, זה לא כזה איום.

 5. אינקוגניטו Says:

  יאיר לפיד גם כתב דבר מה דומה לפני שבועות מספר בטור שלו.
  אני לא מפחד מבנות.
  פשוט לא מתקרב אליהן יתר על המידה.

 6. idit Says:

  נכון, זו טענה די נפוצה, אבל היא מצחיקה יותר כשיריב בן אליעזר משתמש בה.
  ולגבי חוסר הקירבה לבנות – אז על מה היו הסיפורים בפינות האיומות החביבות שלך במייבלוג?

 7. אינקוגניטו Says:

  אני מבקש להבדיל את האגו מהאלתר אגו!

 8. מרג' Says:

  תגובה ילדותית על גבול האינפנטילית.
  לא רוצות שאני אדחוף לכן לשוון לשקדים? סבבה. לא רוצה לשחק אתכן בכלל.

  (אם כי לדעתי זה דווקא די נחמד שהוא לא מתקרב לבנות WIN WIN סיטואיישן. אני יודעת אני יודעת. אם זו היתה אשה כעורה זה היה מגעיל. אבל מה לעשות? אני באמת שמחה שהוא יתרחק מנשים. ולו רק כי אני אחת מהן)

 9. idit Says:

  והבנאדם מרצה בבינתחומי, כך שהוא ייאלץ להתרחק מסטודנטיות בנות 20, מקווה שהן יעמדו בגזרה.
  אינקו – מוזר, אך השם שהופיע בתחתית המסך בפינות שהלוואי ויכולתי למחוק את זכרן ממוחי לנצח נצחים הנחמדות שלך במייבלוג, לא היה אינקוגניטו.

 10. אינקוגניטו Says:

  אוף בגללך אני עוד אצטרך לסגור את הבלוג המחורבן שלי
  תפסיקי

 11. יהונתן Says:

  בתור סטודנט לשעבר של יב"א, פעם מישהי לא באה יותר לשיעורים כי הוא קרא לה מותק או מיידעלה או תמודה או משהו, ליב"א יש שפה קצת קיצונית וצריך להכיר אותו. אני אישית מחבב את דבריו האישיים, ואני חושב שצריך להזהר מפסיקת רמון רק בגלל שזה אומר שבעצם לנשק מישהי זה מעשה מגונה.

 12. אתון עיוורת Says:

  הי, לא קשור לפוסט – סליחה
  רציתי בדיליי היסטרי להגיד תודה על ההפנייה מאתמול.

 13. סיפור Says:

  סיפור קטן, ותגידו לי מה דעתכן:
  בקורס הקצינים שלי היינו שניים עשר בנים ובת אחת. קראו לה ליאת. היא הייתה בנאדם דוחה. מיותר לציין שמשום שהייתה במיעוט מוחלט היא הרגישה לא מי יודע מה בקורס הקצינים הזה (אני מדבר על השלב של ההשלמה החיילית שנמשך 12 שבועות). היא ניסתה להתחבב עלינו, ואני אומר באופן כן מאד שנתנו לה צ'אנס, אלא שהיא באמת היתה בנאדם מגעיל. היא היתה עצלנית, ונצלנית, ובעיקר מאלה שמשקיעים ליד מפקדים. בכל אופן, בשלב מתקדם של הקורס נוצר מצב שבו היא פחות או יותר לבד כל היום. לקראת סוף הקורס היא הבינה שאנחנו הולכים לקטול אותה בסיוציומטרי. זה היה שבוע וחצי לפני סוף הקורס, שנמשך כולו על פני שלושה חודשים. מה עשתה ליאת? הלכה לקצינת החן הפיקודית והתלוננה על הטרדה מינית קבוצתית. אה כן, והיא הלכה לספר על זה גם לכרמלה מנשה. מיד קמה מהומת אלוהים. מינו קצין בודק בדרגת אלוף משנה שבא וחקר את כולנו תחת אזהרה. אני מאחל לכם ולכן לא לעבור את זה, זה לא נעים כלל. ישבתי בחקירה ההיא והרגשתי איך אני מפליל את עצמי. שאלו אותי על כל בדיחה גסה שסיפרתי, על כל חוויה מינית מסוף השבוע שחלקתי עם חבריי לקורס (מבלי לדעת שגם ליאת מקשיבה כי הדבר היה בחדרי חדרים) ושאר דברים מסוג זה. לבסוף הואשמנו, 6 צוערים, והועמדנו לדין משמעתי אצל תת אלוף מפחיד ביותר, יום לפני סיום קורס הקצינים שלנו. הצהרתי מראש למפקד הקורס (קצין בדרגת סא"ל שנשפט בעצמו על העניין הזה) שאני לא מתכוון להודות באשמה, כי לא הרגשתי אשם בדבר. הוא ייעץ לי לצאת חכם ולא צודק ורמז לי שאם אעשה זאת לא אסיים את קורס הקצינים. עשיתי כדברו. קיבלתי 35 ימים בכלא על תנאי לשנה וסיימתי את הקורס.
  מאז הבנתי משהו. לא צריך להתרחק מנשים ולא לפחד מהן ולא כלום. הבנתי שבתור גבר אתה צריך להיות מודע לזה שיש להן כוח שאין לך – כוח האיום בתלונה על הטרדה מינית – בדיוק כפי שלגבר יש כוח שאין לנשים (ואולי אפילו די הרבה כוח, לצערי). זה הכל.
  עכשיו תקפצו עלי.

 14. idit Says:

  יהונתן: במקרה הספציפי של רמון לא מדובר בסתם לנשק מישהי אלא בלנשק אותה בניגוד לרצונה. לכן "בעצם לנשק מישהי" זה לא בהכרח מעשה מגונה, כמו שלשכב עם מישהי זה לא בהכרח אונס. וחוצמזה, אני לא חושבת שעניין הנשיקה הוא מה שנמצא במוקד הסיפור הזה. ביני לבין עצמי, אני לא מאמינה שרמון חשב שהוא כופה את עצמו על החיילת ההיא. אני די משוכנעת שהוא חשב שהיא מעוניינת, ושהוא חשב שהיא רמזה לו שהיא מעוניינת. הבעיה היא בהתנהלות שלו אחרי כן: במקום לקחת אחריות, כי הוא שר בכיר והיא חיילת, כי הוא בן 56 והיא בת 20, להודות שהפעיל שיקול דעת מוטעה ולהתנצל, הוא טען שהיא זנזונת ושקרנית, ואפילו הביא עדי שקר כדי לגבות את זה. ובתור עו"ד זה צריך להטריד אותך שכך מתנהג שר המשפטים. היא בעצמה אמרה שהיא ציפתה שזה ייסגר בהתנצלות עוד לפני שהגישה את התלונה.

  והנה והנה והנה והנה

 15. idit Says:

  ולגבי יב"א, נשמע לי שזה תלוי ג'נדר. מה שאתה תופס כאיזוטריה משעשעת, אישה יכולה לתפוס כהשפלה. לפעמים אם קוראים לך מיידעלה בכיתה, זה יכול להוביל לכך שתרגישי שהדברים שאת אומרת והעבודות שאת מגישה נושאים פחות משקל מאלה של הבנים, שלהם הוא לא מעז להדביק כינויי חיבה כאלה.

 16. idit Says:

  וסיפור: קודם כל שמתי לב שאף אחד לא קפץ עליך. דבר שני, הסיפור שלך הוא על מישהי שעשתה את הקורס יחד איתך, לא תחת פיקודך. לא היית בכיר ממנה ולא היתה לך אחריות כלפיה. אני מניחה שאם היית המפקד שלה בקורס, היית דואג לשמור יותר מרחק, והיית דואג שהיא לא תשמע אותך מספר בדיחות גסות או מדווח על חוויותיך המיניות. רוב התביעות על הטרדה מינית הן במקרים שבהן המטריד נמצא בעמדה בכירה מזו של המוטרד.
  וחוצמזה, גם אם ניתן לנצל את חוק ההטרדה המינית לרעה, עדיין יש סיבה לכך שהוא שם. והנה תגובה של anni  מבלוג אחר:

  אני לא מבינה מה הטענה שלך. בחיי.
  זה בדיוק כמו תביעות נזיקין, פיצויים, לשון הרע ואפילו אפשר להאשים בזדון אדם בגניבה רק לשם נקמה.
  אז? בגלל האפשרות הזאת לא יהיו חוקים בנידון?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: